Obec Ľubovec

Slávenie vianočných bohoslužieb v Ľubovci

V rámci sprísnených pravidiel pre slávenie bohoslužieb je možná maximálna kapacita v našom chráme tridsiatich ľudí okrem kňaza a obsluhujúcich.

Každá druhá lavica musí zostať prázdna a medzi jednotlivými sediacimi musí zostať jedno miesto voľné. Z toho dôvodu bude možná osobná účasť na bohoslužbách jedného člena z každej rodiny. Keďže po sebe nasledujú bohoslužby štyri dni za sebou (štvrtok, piatok sobotu a nedeľu), je možné, aby sa jednotliví členovia domácnosti mohli na osobné slávenie v chráme vystriedať. Pre ostatných členov domácnosti zostáva možnosť sledovania bohoslužieb prostredníctvom televízie alebo internetu. Prvý, druhý aj tretí deň vianočných sviatkov bude možnosť pre tých, ktorí sledovali bohoslužby v médiách, prijať sviatosť Eucharistie v chráme v čase od 12.00 do 12.30 hod. Chrám zároveň po tieto dni ostane otvorený celé popoludnie do 16.00 hod. k osobnej modlitbe pri jasličkách.

Dátum vloženia: 22. 12. 2021 12:57
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 9. 2022 13:12
Autor:

Život v obci

Sviatok a výročie

Meniny má Erik, Erika, Aida

Po Ut St Št Pia So Ne

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Sociálne siete

Pranostika na akt. mesiac

Vinohrad ak nezrežeš vo februári, nezrežeš v marci.

Pranostika na akt.deň

Keď je na Hromnice pekne, medveď sa obráti na druhú stranu.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:7:04

Slnko zapadá:16:33

Ľubovec leží na južnom okraji Šarišskej vrchoviny v blízkosti riečky Svinky, kde sa nachádzajú rekreačné chaty a príroda vhodná na turistiku a zber húb. Mierne členitý vrchovinný povrch takmer odlesneného chotára tvoria kryštalicko - druhohorné a flyšové horniny. Doliny tokov majú miestami charakter kaňonov. Má hnedé lesné a ilimerizované a nivné pôdy a vyluhované rendziny. V lesoch je dubovo - bukový porast.

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na